Teatr Wielki w Poznaniu

Klient

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu to instytucja o wielo wiekowej tradycji na scenie którego są wystawiane spektakle operowe i baletowe. Teatr Wielki jest jedną z najważniejszych scen muzycznych i teatralnych w kraju. Dlatego zdecydowano o stworzeniu dedykowanej strony internetowej umożliwiającej przedstawienie bogactwa kulturalnego Teatru szerokiej publiczności z Polski i za granicy.

Grupa docelowa

Docelowymi odbiorcami są miłośnicy sztuki i kultury, osoby o wysokich oczekiwaniach estetycznych, którzy poszukują spektakli operowych, teatralnych, muzycznych. To odbiorcy, którzy oczekują szybkiego dotarcia do wielu informacji takich jak opis spektaklu, biografie aktorów, filmy i zdjęcia z wydarzeń, zaprezentowanych w estetyczny i elgancki sposób.

Wymagania

  • stworzenie dedykowanej strony internetowej umożliwiającej przedstawienie bogatego repertuaru, z możliwością prezentacji spekatakli, aktorów wraz biorgrafią, materiałów multimedialnych
  • rozbudowany i prosty w obsłudze panel administracyjny z możliwością przyznawania dostępów do poszczególnych sekcji w zależności od uprawnień danej grupy użytkowników
  • stworzenie intuicyjnej nawigacji, która zdecydowanie skróci i uprości dotarcie do wszystkich niezbędnych informacji
  • opracowanie nowoczesnej, eleganckiej i minimalistycznej szaty graficznej nawiązującej do tradycji Teatru Wielkiego z zastosowaniem technologi RWD umożliwiącej dynamiczne dostosowanie strony do komputerów, tabletów i smartfonów

Realizacja

Proces realizacji rozpoczęliśmy od ustalenia wszystkich niezbędnych funkcjonalności i wyglądu nowej strony tak by była maksymalnie dostosowana do potrzeb naszego klienta jednocześnie spełniając oczekiwania wymagających odbiorców. Doradziliśmy optymalne możliwości dotyczące niezbędnych funkcjonalności takich jak repertuar, newsletter, bannery reklamowe, prezentacja partnerów i wielu innych aspektów. Na szczególną uwagę zasługuje stworzony na podstawie wymagań moduł Repertuaru umożliwiający z poziomu panelu adminstracyjnego: dodawnie tytułów operowych, dodawanie spektakli, postaci, aktorów, gatunków, multimediów. Na podstawie wprowadzonych informacji system  automatycznie tworzy repertuar widoczny dla odbiorców z możliwością szybkiego wyszukiwania wydarzeń za pomocą kalendarza na stronie Home lub w ramach pełnego repertuaru.

Na potrzeby projektu opracowaliśmy elegancką i minimalistyczną szatę graficzną, a także zaprojektowaliśmy od podstaw intuicyjną nawigację umożliwiającą szybkie dotarcie do wszystkich najważniejszych informacji.

Dzięki rozwiązaniom GeminiSoftnet na stronie Teatru Wielkiego w Poznaniu po raz pierwszy pojawiła się możliwość całkowitego przeglądania repertuaru w ramach spektakli, biografi aktorów, materiałów multimedialnych.

W wyniku pracy GeminiSoftnet powstała dedykowana strona internetowa z zastosowaniem systemu zarządzania GeminiCMS, która jest prosta w obsłudze jednocześnie udostępniając zaawansowane funkcjonalności niezbędne do prezentacji bogatych zasobów Teatru Wielkiego w Poznaniu. Elastyczna architektura rozwiązań GeminiSoftnet umożliwia dalszą rozbudowę projektu o nowe funkcjonalności, a także zmianę wyglądu w dowolnym momencie bez potrzeby wymiany oprogramowania.

Po bardzo udanej realizacji projektu, GeminiSoftnet kontynuuje ścisłą współpracę z Teatrem Wielkim w zakresie wsparcia technicznego, skutecznego pozycjonowania, a także dalszej rozbudowy projektu o nowe funkcjonalności.

Referencje

Referencje Teatr Wielki w Poznaniu

Powrót do góry