Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie lub SEO (ang. search engine optimization) to działania prowadzone dla konkretnej strony internetowej, których celem jest zdobycie i utrzymanie jak nawyższej pozycji dla określonych fraz kluczowych w wynikach wyszukiwaniach pochodzących z wyszukiwarek internetowych.
Na proces pozycjonowania składają się działania: optymalizacja strony, tworzenie treści (tzw. contentu), pozyskiwanie linków przychodzących (tzw. link building), monitoring i analiza strony, raportowanie wyników.

Pozycjonowane strony internetowe, które znajdują się na wysokich miejscach w wynikach wyszukiwania są wielokrotnie częściej odwiedzane przez klientów i generują wymierne korzyści.

Korzyści pozycjonowania strony dla Twojego biznesu

Większa liczba klientów

Dzięki wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Twoją stronę odwiedzi znacznie większa ilość klientów.

Prezentacja Twojej oferty klientom kiedy jej szukają

Wysoka pozycja w google oznacza, że więcej potencjalnych klientów zobaczy Twoją ofertę w momencie kiedy jej szukają
 

Większa liczba zapytań ofertowych

Więcej klientów odwiedzi Twoją stronę dzięki temu otrzymasz większą ilość zapytań ofertowych

Wzrost zysków

Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu wzarsta liczba klientów, a to przekłada się na Twoje zyski

Prestiż i przewaga nad konkurencją

Wyższa pozycja w wynikach niż Twojej konkurencji oznacza przewagę w oczach Twoich klientów

My wykonaym całą pracę Ty zwiększysz zyski

Nasz zespół wykona wszystkie niezbędne prace , a Ty na koniec miesiąca otrzymasz raport pozycji i najważniejszych statystyk. @Zamów Bezpłatną Wycenę

Co otrzymujesz w ofercie optymalizacji i pozycjonowania strony internetowej?

Audyt strony internetowej

W ramach współpracy przeanalizujemy strukturę strony internetowej, treści oraz wiele innych czynników, które mają wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. To podstawa dla skutecznego pozycjonowania strony.

Budowa skutecznych treści

Na podstawie wybranych słów kluczowych stworzymy nowe treści na stronie. Pozwoli to w łatwy sposób robotowi wyszukiwarki powiązać stronę z frazami kluczowymi na które pozycjonujemy stronę.

Optymalizacja strony

Na podstawie audytu strony wprowadzone zostaną niezbędne zmiany na stronie pod względem pozycjonowanych fraz kluczowych. Jednocześnie zostaną wdrożone nowo utworzone treści. Optymalizacja nie jest procesem jednorazowym – wykonywana jest w razie potrzeby ponownie.

Monitoring pozycji i raporty wyników

Regularni sprawdzamy Twoją stronę internetową dzięki temu możemy stale optymalizować wyniki pozycjonowania. Na koniec każdego miesiąca otrzymasz raport wypracowanych wyników.

Opinie naszych klientów

★★★★★

„Rewelacyjna współpraca! Wysoka jakość świadczonych usług oraz szybkość w działaniu. To lubię więc polecam.”

Monika Zygmunt-Jakuć
dyrektor zarządzający Bez Owijania.

★★★★★

„Polecam, profesjonalnie i skutecznie, tak jak oczekiwałem i się nie zawiodłem !”

Adam Kruk
właściciel szkoły walki Kruk Team

★★★★★

„Polecam tą firmę. Prowadzą u mnie optymalizację SEO i pozycjonowanie. Współpraca przebiega pomyślnie, a efekty są widoczne od początku współpracy. Mają krótki czas reakcji i zawsze chętnie pomogą.”

Piotr Danecki
prezes zarządu eGarden24

★★★★★

„Polecamy usługi oraz aplikacje webowe dostarczane przez GeminiSoftnet jako solidnego i godnego zaufania partnera biznesowego, szczególnie przy długofalowej i kompleksowej współpracy.”

Piotr Szambelańczyk
dyrektor genralny Adrex Group

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania

Więcej o pozycjonowaniu stron internetowych

Głównym celem pozycjonowania stron internetowych jest wypromowanie strony internetowej na jak nawyższe miejsca na pierwszej stronie wyników wyszukiwania prezentowanej użytkownikowi po wpisaniu zapytania w wyszukiwarce internetowej. Pierwsza strona wyników wyszukiwania w najczęściej używanych wyszukiwarkach internetowych wyświetla zazwyczaj 10 wyników tzw. TOP 10 wyników wyszukiwania. Podczas procesu pozycjonowania jest to niezbędne minimum jakie powinno zostać osiągnięte by pozycjonowanie strony było skuteczną formą reklamy firmy w internecie. Faktem jest że 90% internautów nie przegląda wyników wyszukiwania poza TOP 10!

Wyniki wyszukiwania Google

Pozycjonowanie stron a SEO

Terminem SEO (optymalizacja stron dla wyszukiwarek) bardzo często zastępowane jest określenie pozycjonowania, które nie jest czynnością jednorazową, a procesem stałym.
Nie da się ukryć, że SEO jest podstawową, a zarazem bardzo skuteczną metodą pozycjonowania stron, jednak nie jest jedyną czynnością jaką należy wykonać aby wypromować stronę do TOP 10. Proces pozycjonowania strony polega na regularnej optymalizacji zawartości i technicznych elementów strony internetowej oraz linków przychodzących.

Koniecznie należy pamiętać, że nie ma mowy o skutecznym pozycjonowaniu strony korzystając z automatycznych metod pozycjonowania polegających na masowym pozyskiwaniu linków przychodzących bez dbania o ich jakość (np.: korzystanie z systemów wymiany linkami SWL).

Inbound marketing

Inbound Marketing ( tzw. marketing przychodzący) dzięki zastosowaniu pozycjonowania stron umożliwią odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy danego przekazu reklamowego.

Jak to działa w praktyce?

Użytkownik wyszukuje w wyszukiwarce internetowej pożądany produkt/usługę. W tym celu w polu wyszukiwania wpisuje frazę "nawóz jesienny do trawnika".
Użytkownik w celu zobaczenia lub z zamiarem zakupu produktu wpisuje w polu wyszukiwania wyszukiwarki internetowej frazę "nawóz jesienny do trawnika". Jeżeli Twoja strona internetowa jest odpowiednio wypozycjonowana i znajduje się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania jest wysoce duże prawdopodobieństwo, że klient trafi na Twoją stronę i zapozna się z ofertą w której przedstawiony jest pożądany przez niego produkt.
Należy tutaj zaznaczyć, że na decyzję o zakupie danego produktu na Twojej stronie mają również wpływ inne czynniki np.: zdjęcia produktu, opis produktu, szata graficzna strony, cena. Zauważmy, że sama możliwość prezentacji oferowanego produktu osobie, która jest nim zainteresowana można uznać za sukces.

Widzimy na powyższym przykładzie jak działa moc inbound marketingu. Stawia on na zapokojanie potrzeb potencjalnego klienta w danym momencie. Jest to idealny sposób na promowanie produktów/usług dobrze znanych społeczeństwu. Ten rodzaj marketingu nie sprawdzi się jednak przy promowaniu produktów/usług innowacyjnych, których wizerunek nie jest jeszcze nikomu znany i nie istnieje na niego zapotrzebowanie.

Pozycjonowanie strony to szansa na zwiększenie zysków firmy

W dobie wszeobecnego dostępu do internetu widoczność firmy w wyszukiwarkach internetowych jest podstawą dla przedsiębiorców chcących docierać do nowych klientów i zwiększać zyski firmy.

Obecność na topowych pozycjach w wyszukiwarce internetowej to gwarancja zwiększenia ruchu na stronie internetowej co oznacza już tylko krok od zwiększenia sprzedaży.

Dzięki poprawie widoczności strony firmy w wyszukiwarce internetowej na wiele fraz to również działanie wizerunkowe, ponieważ potencjalni klienci zaczną kojarzyć Twoją firmę z daną usługą lub produktem. Istnienie na wysokich pozycjach to również działanie budujące wiarygodność Twojej firmy. Użytkownicy internetu ufają wyszukiwarce Google i pozytywnie oceniają strony widniejące na najwyższych pozycjach.

Topowe pozycje, czyli jak działa algorytm wyszukiwarki Google’a

Zdobycie pierwszej pozycji w wyszukiwarce to niezwykle złożony proces na który składa się optymalizacja Twojej strony internetowej, rozbudowa znajdujących się na niej treści po kątem pozycjonowania oraz pozyskiwania wartościowych linków.

Zrealizowanie tego procesu wymaga nie tylko czasu ale również dużego nakładu pracy. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na czas i ilość pracy jest to ile pracy w pozycjonowanie na takie same słowa kliczowe wykonała konkurencja.

W internecie istnieją branże, w których będzie bardzo ciężko się przebić, ponieważ strony zajmujące miejsca w TOP 10 wyników wyszukiwania mają za sobą wiele lat pozycjonowania na które zostało wydane wiele pieniędzy na wyprzedzenie konkurencji i na stabilne utrzymanie swojej pozycji.

Analogiocznie dla branż niszowych czyli na frazy mniej oblegane przez konkurencję wypozycjonowanie ich będzie łatwiejsze w wyniku czego szybciej osiągniemy efekty.

Jak algorytm wyszukiwarki Google ustala pozycje stron w wynikach wyszukiwania?

Kolejność prezentowania stron w wynikach wyszukiwania na wpisaną frazę nie jest przypadkowa. Algorytm wyszukiwarki Google ustala ją na podstawie czynników które jesteśmy w stanie mierzyć. Mogą one wpłynąć w sposób pozytywny i negatywny na pozycję strony w rankingu. Optymalizacja strony pod kątem pozycjonowania polega na wyeliminowaniu czynników pozytywnych oraz odpowiedniej optymalizacji czynników, które pozytywnie wpłyną na wzrost pozycji w wyszukiwarce na dane frazy kluczowe.

Czynniki wpływające na pozycję w wynikach wyszukiwania

Najistotniejsze czynniki wpływające na pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych dzielimy na on-site (oceniają one jakość strony) i off-site (oceniających popularność strony).

Czynniki on-site to:

  • tytuły stron,
  • zawartość: nagłówki, treść, obrazy, wideo,
  • linki wewnętrzne: linkowanie pomiędzy podstronami, nawigacja po stronie,
  • przyjazne adresy URL – zawartość słów kluczowych,
  • aspekty techniczne: kod strony, szybkość działania, mobilność i wiele innych,
  • wiek domeny.

Czynniki off-site to:

  • linki przychodzące – ich ilość, jakość, tematyka,
  • ilość kliknięć z Google.

Ruch z organicznych wyników wyszukiwania

Z wyszukiwarek internetowych codziennie korzysta ogromna liczna użytkowników. Z tego powodu ruch z wynków organicznych może być najważniejszym źródłem odwiedzających Twojej strony.

Wydawać by się mogło że dobierając słowa kluczowe, na które będziemy pozycjonować stronę warto wybrać te frazy, które bezpośrednio określają Naszą branżę np.: dla sklepu z obuwiem fraza "buty". Jest to mylne myślenie jeżeli chcemy w sposób relatywnie szybki uzyskać zwrot z inwestycji w pozycjonowanie. Uzyskanie efektu jakim jest wypromowanie frazy na możliwie wysokie pozycje, które przełożą się na zdobycie ruchu na stronie może zająć wiele czasu.

Podchodząc do tematu inaczej zwróćmy swoją uwagę na frazy łatwiejsze, precyzyjnie określające oferowany przez Nas produkt lub usługę. Za przykład może tu posłużyć fraza "buty damskie do tenisa" dla sklepu oferującego obuwie.

Pozycjonowanie tej frazy pozwoli nam na osiągniecię wysokich pozycji o wiele szybciej niż w przypadku ogólnej frazy "buty", ponieważ promuje się na nią mniejsza ilość konkurencji.

Zdobyta pozycja przełoży się na zdobyty dodatkowy ruch, tak mniejszy niż w przypadku frazy ogólnej, ale o wiele szybciej przełoży się na zwrot pieniędzy, które zainwestowaliśmy w pozycjonowanie.

Dodatkowym plusem jest dotarcie do osoby której potrzebę zaspokajamy od razu po wejściu do Twojego sklepu prezentując jej produkty które akurat potrzebuje. Tak pozyskany potencjalny klient jest już tylko o krok od zakupu produktu właśnie u Ciebie i zwiększeniu zysku firmy.

Ruch organiczne wyniki wyszukiwania

Pozycjonowanie strony to proces do którego trzeba się przygotować

Wiedząc jak wiele czynników wpływa na to aby pozycjonowanie było efektywne istotną czynnością jest odpowiednie przygotowanie strony.

Audyt strony pod kątem jej zawartości, linków przychodzących oraz historii domeny pod którą jest wyświetlana może przesądzić o możliwości jej efektywnego pozycjonowania. Wykazane podczas audytu błedy mogą zawarzyć nad decyzją czy pozycjonowanie danej domeny ma sens pomimo włożenia w to pracy i przeznaczenia na to budżetu. Może się okazać że strona była wcześniej źle pozycjonowana np.: metodami spamerskimi i jej promowanie nie ma dalej sensu, ponieważ będzie nieskuteczne. W takiej sytuacji trzeba będzie wykupić nową domenę i rozpocząć cały proces pozycjonowania na nowo.

Rzetelnie wykonany audyt strony pozwoli dobrać indywidualną strategię pozycjonowania strony co w przyszłości zaaowocuje uzyskaniem z tej formy reklamy zdecydowanie lepszych efektów.

Powrót do góry