Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne

Szacuje się że klienci szukając produktu lub usługi pierwsze poszukiwania rozpoczynają za pomocą wyszukiwarki internetowej. Z tego powodu bardzo ważne jest aby posiadać stronę internetową którą potencjalni klienci mogą szybko znaleźć za pomocą wyszukiwarki internetowej szukając pożądanego produktu lub usługi. W pozycjonowaniu wyróżniamy tzw. pozycjonowanie lokalne mające na celu wypromowanie strony internetowej na hasła (frazy kluczowe) zawierające nazwę usługi bądź produktu z określeniem obszaru na jakim chcemy wyszukać oferty np.: fryzjer warszawa, kosmetyczka poznań. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu możemy zwielokrotnić ilość klientów zainteresowanych produktami które oferujemy na danym obszarze. Kolejnym argumentem przemawiającym za wybraniem tego typu reklamy jest wysoka skuteczności i stosunkowo niska cena w porównaniu z innymi formami reklamy.

pozycjonowanie lokalne w google.pl

1. Szybkie wypromowanie produktu lub usługi

Lokalne wyniki wyszukiwania są mniej oblegane przez konkurencję przez co specjaliści posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie są w stanie wprowadzić stronę interntową na topowe miejsca w wynikach wyszukiwania. W wyniku tych działań strona będzie znacznie częściej odwiedzana przez potencjalnych klientów zainteresowanych oferowanym produktem lub usługą.

2. Więcej zdecydowanych klientów na produkty i usługi

Prowadząc lokalny biznes szczególnie zależy nam na dotarciu do klientów zamieszkujących dany obszar na którym działamy np.: teren miasta, dzielnicy, województwa. Docierając reklamą w wyszukiwarce internetowej do potencjalnych klientów firmy możemy liczyć na większy zainteresowanie z ich strony. Działając na obszarze zamieszkania potencjalnych klientów możemy w większym stopniu liczyć na to że zakupią dany produkt lub zamówią usługę właśnie u Nas.

3. Zwielokrotnione zyski firmy

Większa wyszukiwalność i rozpoznawalność firmy wśród obecnych klientów jak i potencjalnych bezpośrednio przekłada się na zwielokrotnione zyski. Stosunkowo niski nakład finansowy przeznaczony na lokalne pozycjonowanie firmy przy zachowaniu stałego dopływu nowych klientów często pozwala na wygenerowanie zwielokrotnionych zysków.

Decydując się na pozycjonowanie lokalne swojej firmy warto skorzystać z pomocy doświadczonego zespołu. Pozwoli to uniknąć błędów przez, które możemy stracić nie tylko pieniądze ale również czas. Odpowiedni dobór fraz kluczowych i opracowanie strategii wypromowania strony internetowej w wyszukiwarce to prace czasochłonne i wymagające doświadczenia. Rozwijaj swój biznes, a jego promocję pozostaw rzetelnej firmie, która pomoże Tobie odnieść sukces na lokalnym rynku.

Powrót do góry