Jak wypozycjonować stronę ?

Jak wypozycjonować stronę ?

Z wypozycjonowaniem strony internetowej wiąże się szereg działań jaki należy wykonać aby osiągnąć postawiony cel jakim jest zwiększenie pozycji strony na dane frazy w wyszukiwarce Google a co z tym się wiąże zwiększenie jej odwiedzalności. By w bezpieczny sposób przeprowadzić proces pozycjonowania strony internetowej warto posłużyć się pomocą osób od lat zajmujących się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych. Głównymi powodami dla których warto skorzystać z usług firmy specjalizującej się w pozycjoniwaniu to:

 • + wieloletnie doświadczenie w branży,
 • + bycie na bieżąco ze wszelkimi aktualizacjami algorytmu Google,
 • + sprawdzone i skuteczne strategie działań.

Powyższe argumenty ukazują jak wiele czasu należałoby poświęcić aby samodzielnie wypozycjonować stronę internetową. Zlecając owe działania zaoszczędzony czas wykorzystać można na rozwijanie swojego biznesu co z pewnością przełoży się na zwiększone zyski firmy.

Niemniej jednak wiele osób z pewnością zechce samodzielnie podjąć się pozycjonowania i z tego powodu przygotowaliśmy kilka najważniejszych wskazówek na które należy zwrócić uwagę aby działania odniosły porządany skutek.

1. Struktura strony internetowej zgodna z najnowszym standardem HTML

Robot wyszukiwarki internetowej jest w pewnym sensie człowiekiem który odwiedza stronę internetową, przegląda ją, a następnie ocenia i umieszcza w wynikach wyszukiwania na odpowiednich pozycjach. W odróżnieniu od człowieka robot wyszukiwarki jest w stanie prawidłowo poruszać się po witrynie która została zbudowana według aktualnie stosowanego standardu HTML. Rozpoczynając pozycjonowanie strony internetowej warto więc zadbać aby została prawidłowo zakodowana do najnowszego standardu HTML, pozwoli to robotowi wyszukiwarki łatwiej poznać i lepiej ocenić stronę. Brak błędów technicznych to gwarancja lepszej widoczności strony w wynikach wyszukiwania i podstawa aby uzyskać najwyższe pozycje.

2. Wysokiej jakości treści na stronie internetowej

Zawartość witryny jest bardzo ważnym aspektem branym podczas oceniania przez wyszukiwarkę strony internetowej. Szansę na lepsze pozycje zdecydowanie mają strony które stosują się do poniższych zasad:

 • + posiadają rozbudowane ściśle powiązane z branżą treści na podstronach serwisu w których naturalnie użyte są słowa kluczowe na które chcemy wypozycjonować stronę,
 • + treści powinny być wzbogacone o zdjęcia i filmy,
 • + na stronie powinny być regularnie dodawane nowe treści na przykład w formie prowadzonego bloga branżowego.

3. Analiza linków przychodzących

Do każdej strony mogą prowadzić linki przychodzące z innych stron. To naturalna sytuacja, ponieważ osoby odwiedzające stronę internetową znajdując na niej ciekawe informacje bardzo często dzielą się nimi na forach internetowach, umieszczając link na swojej stronie lub blogu itd.. Zdarza się że strona na której został umieszczony link jest niezadbana pod względem technicznym, farmą linków lub jest zupełnie niepowiązana tematycznie z naszą stroną.

Robot wyszukiwarki analizuje linki prowadzące do strony internetowej znajdującej się w indeksie wyszukiwarki. Na podstawie kilkudziesięciu kryteriów ocenia na ile link prowadzący z zewnętrznej strony jest wartościowy i nadaje lub odbiera nam za niego punkty, które w konsekwencji mają wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania.
Warto więc zbadać linki przychodzące do naszej witryny i pozbyć się tych, które mogą w negatywny sposób oddziaływać na naszą strone internetową.

4. Strategia linkowania witryny

Jak już wspomnieliśmy linki prowadzące do naszej witryny mają ważny wpływ na ranking pozycjonowanej strony internetowej. Planując linkowanie strony internetowej warto przemyśleć strategię wdrażania tego procesu. Najważniejszymi aspektami branymi pod uwagę podczas oceniania miejsca w którym chcemy pozostawić link są:

 • + ocena tematyczności strony z której będziemy linkować do naszej strony, linki z tematycznie powiązanych stron są bardziej wartościowe,
 • + ocena czy strona, katalog skąd pozyskujemy link jest stale uaktualniana, linki z zapomnianych stron są mało wartościowe,
 • + ocena wieku domeny pod którą opublikowana jest strona na której chcemy zamieścić link, czym starsza domena tym pozyskany link jest wartościowszy.

Odpowiednio opracowana strategia linkowania pozycjonowanej strony powinna brać pod uwagę:

 • + tematyczność stron z których pozyskamy linki,
 • + dobór odpowiednich proporcji pomiędzy linkami z atrybutem "dofollow" i "nofollow",
 • + dobór odpowiednich proporcji pomiędzy linkami zawierającymi anchor w postaci pozycjonowanego słowa kluczowego a linkami zawierającymi anchor w postaci adresu strony internetowej,
 • + pozyskanie optymalnej ilości linków przychodzących w danym okresie czasu.

Zauważyć można że cały proces wypozycjonowania strony powinien być szczegółwo zaplanowany i konsekwentnie realizowany. Tylko stałe działania zaowocują zadowalającymi wynikami, które przełożą się na zyski firmy.

Powrót do góry